Parkowanie domen

Parkowanie domen

Parkowanie domen - lista narzędzi (2)


Dodaj narzędzie

Spora część osób, która posiada domeny po nieistniejących już serwisach, może wykorzystywać je w celach zarobkowych. W takim przypadku pod domeną można wyświetlać na przykład linki reklamowe.

Szerzej: Domeny

Ostatnia aktualizacja listy: Listopad 2019
Logo Sedo

Sedo

Międzynarodowa platforma handlu domenami.

2,50
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
2 głosów

Wybrane funkcje za darmo
PL
Logo AfterMarket.pl

AfterMarket.pl

Lider na polskim rynku przechwytywania domen.

2,25
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
8 głosów

Wybrane funkcje za darmo
PL


Narzędzia do parkowania domen

Spora część osób, która posiada domeny po nieistniejących już serwisach, może wykorzystywać je w celach zarobkowych. W takim przypadku pod domeną można wyświetlać na przykład linki reklamowe. Użytkownicy decydują się na takie parkowanie poprzez wykorzystanie domen, które swą nazwą są bardzo zbliżone do tych popularnych, w celu maksymalnego zwiększenia liczby odwiedzających ją internautów.

Decyzja o zakupie domeny zapada najczęściej w momencie zakładania własnej strony internetowej. Może się jednak zdarzyć, że nie posiadając jeszcze własnej witryny zapragniemy szybko zarejestrować domenę, gdyż na przykład interesujący nas adres jest jeszcze wolny. W takiej sytuacji skorzystać można z parkowania domen.

Domena nie może działać bez hostingu. Hosting natomiast opłacany jest zwykle już po założeniu strony internetowej. Istnieje jednak możliwość dodania domeny do konta hostingowego, bez konieczności posiadania własnej strony. Tego rodzaju usługa to - parkowanie domen, czyli jej bezpłatne utrzymywanie na serwerach DNS.

Najczęściej z tego rodzaju usługi korzystają osoby, które zamierzają wystartować ze stroną, która została już kompletnie przygotowana i wypełniona potrzebną treścią. W rezultacie odwiedzający ją użytkownicy nabierają do niej większego zaufania, gdyż serwis sprawia wrażenie, że działa już od dłuższego czasu.
Szerzej: DomenyDodaj narzędzieKatalog narzędzi: