TikTok króluje w rankingach pobieranych aplikacji

W 2020 roku najczęściej pobierano aplikację TikTok. App Annie informuje, że drugie miejsce zajmuje aplikacja Zoom.

TikTok – informacje.

Jak informuje SocialPress TikTok miał niemałe problemy w roku 2020. Pomimo takich doniesień odniósł on ogromny sukces w zakresie zainteresowania tą aplikacją użytkowników. Liczba pobrań aplikacji TikTok wskazuje, że nawet problemy nie były w stanie zniechęcić użytkowników od jej testowania.

TikTok w roku 2020 odniósł prawdziwy sukces. Znaleźć się na pierwszym miejscu pobieranych aplikacji w raporcie Appie Annie to naprawdę duży wyczyn. Aplikacji, które oferują wideokonferencje, nagrywanie filmików i wrzucanie zdjęć jest bardzo dużo. TikTok przyciąga do siebie młodych użytkowników, którzy doceniają jego łatwość obsługi. Być może w przyszłości wyprze z rynku dotychczas używane komunikatory.

Raport informuje, że brano pod uwagę: wydatki klientów, miesięcznych aktywnych użytkowników oraz całkowite pobrania aplikacji na urządzenia mobilne. TikTok zajmuje pierwsze miejsce pod względem licznych całkowitych pobrań aplikacji na telefony i smartfony. W pozostałych kwestiach notuje wzrost w stosunku do poprzednich lat.

Media społecznościowe takie jak TikTok zyskują na pandemii Covid-19. Jest tak, ponieważ umożliwiają one wiele funkcji marketingowych i utrzymywanie kontaktu ze znajomymi. Za pomocą zdjęć i krótkich filmików można zachęcić klientów do zakupu produktów.

Co do aplikacji Zoom nie ma zaskoczenia – wskaźnik pobrań tej aplikacji na urządzenia mobilne wzrósł aż o 219 miejsc w stosunku do lat poprzednich. Największym zainteresowaniem cieszyły się te aplikacje, które umożliwiały wideokonferencje oraz dawały możliwość jakiejś komunikacji z innymi ludźmi.