Facebook reklama

Jedną z najpotężniejszych marek istniejących obecnie na świecie jest Facebook. Każda licząca się firma, instytucja, czy też osoba prywatna musi posiadać swój fanpage na tej platformie. Pozwala ona dotrzeć co setek tysięcy, w skrajnych przypadkach nawet do dziesiątków milionów ludzi na całej planecie. Oczywiście każda firma ma swoje cele i swój target docelowy do którego będzie się starała dotrzeć w pierwszej kolejności. Dopiero gdy to się uda można myśleć nad próbą podbojów nowych rynków i docieraniu do coraz to większej liczby potencjalnych klientów.

Wiele osób zaczyna rozumieć jaką siłą jest Internet a w szczególności portale społecznościowe ja których ludzie z roku na rok spędzają coraz to więcej czasu, publikując z każdym miesiącu większą ilość treści. Każdy chciałby ugryźć z tego tortu jakiś kawałek dla siebie, lecz nie jest to takie proste jak się niektórym wydaje. Wiele osób wpisuje w wyszukiwarki hasła takie jak reklama na fb krok po kroku czy też darmowa reklama na Facebooku. Licząc na to, że na własną rękę bez wiedzy marketingowej uda im się stworzyć poprawną i pełnoekranową kampanie reklamową.

W przypadku gdy planujemy rozwój swojej firmy czy też strony lub fanpage oczywiście możemy polegać na swojej wiedzy i umiejętnościach oraz na narzędziach takich jak Menadżer Reklam dostępny bezpośrednio w Facebooku. Jest to szczególnie pomocne narzędzie dla mniejszych firm, które nie są w stanie poświęcić bardzo dużych pieniędzy na kampanię marketing-ową.

Jeśli jednak pozwala nam na to budżet lub planujemy kampanię na dużą większą skale najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z usług procesjonalnej Agencji reklamowej. Oni korzystając z swojej wiedzy i doświadczenia. Po przeprowadzeniu odpowiedniej ankiety i wywiadu z potencjalnym klientem będą w stanie określić czego tak naprawdę potrzebujemy. Ustalą odpowiednią grupę docelową, wybiorą najlepszy czas i dzięki sile narzędzi Facebook będą w stanie określić kto może być naszym potencjalnym klientem i to głównie im będą się wyświetlały nasze reklamy.

Reklama w Internecie to nie tylko fb, są to tysiące stron internetowych, gdzie potencjalnie jesteśmy w stanie pozyskać nowych klientów. Są to również wyszukiwarki, które wspomogą ruch na naszej stronie więc również dobre wykorzystanie ich algorytmów jest również bardzo ważne. Nawet jeśli marketingiem zajmowałby się cały zespół stworzony do tego to nie da to gwarancji sukcesu. W takich sytuacjach potrzebne jest niebywałe doświadczenie oraz dostęp do narzędzi których zakup dla nawet średniej wielkości firmy może być całkowicie nieopłacalny.