Optymalizacja wykorzystania danych w chmurze

QNAP zaskoczyło wszystkich i wymyśliło sposób na gromadzenie danych i optymalizowanie ich w chmurze, bez potrzeby kupowania urządzenia zewnętrznego. Działa zarówno na prywatne jak i publiczne, najpopularniejsze chmury oraz jest dostosowany do smartfonów.

Optymalizacja wykorzystania danych w chmurze jest niebagatelną informacją dla biznesów, firm i przedsiębiorstw, szczególnie tych dużych. Serwery gromadzą bardzo dużo informacji, np. te o typie NAS – typowych nawet dla małych firm, a nawet są wykorzystywane w domach. To właśnie dzięki nim komputer pyta nas przy zakładaniu konta o przydzielenie do grupy roboczej, czy też o stworzenie nowej grupy roboczej. Często są wykorzystywane jako urządzenia do robienia kopii zapasowej plików.

QNAP stworzyło usługę QuTScloud, która pozwala na optymalizację wykorzystania danych w chmurze. Dzieje się to poprzez stworzenie (automatyczne) wirtualnego serwera NAS w chmurze, czyli bez zapisu na dysku fizycznym – materialnym. Serwera takiego nie widać w rzeczywistości, jednak jest on żywy w świecie wirtualnym i ma dokładnie te same funkcje, co serwery ze świata rzeczywistego.

Obsługuje takie chmury jak: Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud, Contabo, DigitalOcean, KVM, Microsoft Hyper-V, VMware ESXi, Proxmox, Virtualization Station. To właśnie na tych chmurach można zainstalować produkt od QNAP. QuTScloud to prosta aplikacja, którą instaluje się zupełnie tak samo jak każdą inną.

Można powiedzieć, że zachowuje się jak normalne urządzenie fizyczne. Wymaga logowania poprzez przeglądarkę internetową a jego zasoby są widoczne w Eksploratorze Windows. QNAP pomyślało również o użytkownikach smartfonów. QuTScloud jest dostępny z poziomu smartfonu dzięki doinstalowaniu dodatkowej aplikacji na tym serwerze od QNAP, o nazwie Qmanager.

Biznes nie musi już marnować miejsca fizycznego, dostępnego w świecie rzeczywistym. Świat wirtualny wychodzi naprzeciw ogromnym danym wirtualnym i proponuje serwer QuTScloud. To właśnie dzięki QNAP możliwe są oszczędności miejsca fizycznego na tym świecie.